• parkersimington
  • ryandeakin2
  • tjshelton
  • cohltonschultz
  • zekea
  • peterisais
  • zander
  • michealjohnson
  • trentfair
  • daltonrobertson
  • chrisfasano
  • chrissandoval
  • tonyu
  • wotw


 

  • 20163Arunnerup
  • 2016states4
  • 20162Ateamchamps
  • 20165ARunnerup
  • 2016states
  • 20164Ateamchamp
  • 2016statesfinals
  • 20162Arunnerup
  • 20163Ateamchamp
  • 20164Arunnerup
  • 20165AteamChamps
  • 2016states2

2016-2017 Week 3

23 Dec 2016

On the Mat Rankings
Week 2:  December 15, 2016  
Cell: 719-351-2985
Land: 719-488-2818
Fax: 719-488-0909
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2A

1-Rocky Ford 2-Meeker 3-Hotchkiss
4-Norwood/Nucla 5-Paonia 6-Cedaredge
7-Sedgwick County/Fleming 8-Ignacio
9-Highland 10-Peyton

3A

1-Alamosa 2-Centauri 3-Valley 4-La Junta
5-Jefferson 6-Delta 7-Buena Vista 8-Sheridan
9-Lamar 10-Fort Lupton

4A

1-Pueblo County 2-Greeley Central
3-Cheyenne Mountain 4-Windsor
5-Pueblo East 6-Grand Junction Central
7-Pueblo West 8-Discovery Canyon 9-Mesa
Ridge 10-Pine Creek

5A

1-Pomona 2-Grand Junction 3-Poudre
4-Grandview 5-Monarch 6-Ponderosa
7-Brighton 8-  Castle View 9-Coronado
10-Cherokee Trail/Adams City



Class 2A

106lbs
1.    Austin Crum, Holly
2.    Landen Mayberry, Hotchkiss, So
3.    Logan Lewis, Highland  
4.    Cole Rockwell, Wray
113lbs
1.    Jacob Rodriguez, Rocky Ford
2.    Sergio Campos, Hotchkiss  
3.    Jacob Pelloni, Meeker  
4.    Hunter Wilson, Norwood/Nucla
 
120lbs
1.    Trevor Elliott, Merino  
2.    Richard Martinez, Mancos  
3.    Brandon Ward, Dolores
4.    Brendyn Nordyke, Holly  
126lb
1.    Jonathan Andreatta, John Mall  
2.    Tannen Kennedy, Meeker
3.    Joe Barela, Rocky Ford  
4.    Sean Dale, Cedaredge    
132lbs
1.    Colton Hall, Hotchkiss
2.    Cody Jacobsen, Burlington  
3.    Cody Venem, Rocky Ford  
4.    Stocker Robbins, Ignacio   
138lbs
1.    Sackett Chesnik, Paonia  
2.    Keegan Mann, Sedgwick County/Fleming
3.    Colton Deluzio, Hotchkiss  
4.    Kyle Shaffer, Rye   
145lbs
1.    Britton Holmes, Peyton  
2.    Sheridan Harvey, Meeker
3.    Remington Canfield, Merino  
4.    Spencer Holtorf, Yuma   
152lbs
1.    Hayden Harris, Norwood/Nucla  
2.    Jace Logan, Soroco
3.    Ethan Appenzeller, Ignacio  
4.    Wyatt Lee, Peyton    
160lbs
1.    Lorenzo Pena, Ignacio
2.    Bryson Fogg, Highland  
3.    Wade Katzdorn, Hotchkiss  
4.    Hunter Garcia, Meeker  
170lbs
1.    Diego Reyes, Rocky Ford
2.    Carlos Tarin, Wray  
3.    Dahlton McGhee, Fowler  
4.    Marshall Hornung, Stratton  
182lbs
1.    Chase Rule, Meeker
2.    Jaden Miller, Paonia  
3.    Keegan Bean, Lyons
4.    Austin Newbury, Yuma   
195lbs
1.    Jason Murphy, John Mall  
2.    Tre’ LaBossiere, Cedaredge
3.    Travis Etler, West Grand  
4.    Dillan Salter, Del Norte   
220lbs
1.    Caleb Gaede, Limon
2.    Trevor Smith, Paonia  
3.    Ethan Barnes, Norwood/Nucla  
4.    Ken Cox, McClave   
285lbs
1.    Keith Dunagan, Crowley County
2.    Greg Garcia, Rocky Ford
3.    Tyler Ilgen, Meeker  
4.    JD Chamblin, Manzanola   
Class 3A

106lbs
1.    Elijah DeLaCerda, Alamosa  
2.    Johnny Masopust, Florence  
3.    Jacob Duran, Fort Lupton  
4.    Tory Bean, Valley   
113lbs
1.    Caleb Cox, Brush  
2.    AJ Serna, Grand Valley  
3.    Ryan Moltz, Salida  
4.    Jimmy Ramirez, Jefferson   
120lbs
1.    Luc Herrera, Faith Christian  
2.    Dylan Armijo, Trinidad  
3.    Alex Vigil, Sheridan  
4.    JT Latham, Grand  
126lbs
1.    Jody Sandoval, Fort Lupton
2.    Joe Chavez, Centauri  
3.    Presiliano Maez, Sheridan
4.    Koletan Hafey, Faith Christian   
132lbs
1.    Kyle Cisneros, Jefferson  
2.    Garrett Miller, Bennett
3.    Andrew Godfrey, Olathe  
4.    Austyn Binkly, Berthoud    
138lbs
1.    Quinton Montague, Centauri  
2.    Anthony Quintana, Buena Vista
3.    Brandon Damian, Valley  
4.    NJoah Hermosillo, Eagle Valley   
145lbs
1.    Aaron Trujillo, Valley  
2.    Ryan Nava, Bayfield  
3.    Ty Addington, Florence
4.    Kole Roberts, Delta   
152lbs
1.    Reis Martinez, Alamosa
2.    Wyatt Pfau, Brush  
3.    Jaziah Whaley, Valley
4.    BBrandon Onofre, Jefferson  
160lbs
1.    Kolsen Welham, Holy Family
2.    Jimmy Laconte, Weld Central  
3.    Braeson Lewis, Eaton  
4.    Denver Hargrove, Buena Vista  
170lbs
1.    Hayden Johnson, Steamboat Springs  
2.    Josh Flanagan, Valley  
3.    Caleb Jolley, Olathe  
4.    Mikinzie Klimper, Moffat County   
182lbs
1.    William Tyler, La Junta  
2.    JJacx Power, Coal Ridge
3.    Colton Eberhardt, Lamar
4.    Jake Sandau, Eaton  



195lbs
1.    Connor Peterson, Platte Canyon  
2.    Bart Gruenloh, Lamar  
3.    Joseph Martinez, La Junta  
4.    Carlos Rodriguez, Valley   
220lbs
1.    Evan Hoff, Grand Valley
2.    Jeremiah Land, Platte Valley
3.    Oscar Lopez, Jefferson  
4.    Manuelito Casias, Alamosa  
285lbs
1.    SSam Deseriere, Mullen
2.    Sam Westbrook, Bayfield  
3.    Julian Sanchez, Manitou Springs
4.    Logan Church, Delta   

Class 4A

106lbs
1.    Xavier Espinoza, Pueblo South
2.    Jacob McClaskey, Grand Junction Central  
3.    Jacob Gonzales, Pueblo Centennial  
4.    Sage Gallardo, Pueblo East   
113lb
1.    Jace Trujillo, Pueblo East
2.    Josiah Nava, Pueblo County  
3.    Will Vombaur, Windsor  
4.    Patrick Allis, Discovery  
120lbs
1.    Nathan Bonham, Pueblo County
2.    Josh Nira, Greeley Central  
3.    Andrew Lucero, Pueblo East  
4.    Dominic Serrano, Windsor   
126lbs
1.    Andrew Alirez, Greeley Central  
2.    Jason Hanenberg, Air Academy  
3.    Jax Garoutte, Pueblo County
4.    Jaden Porreco, Discovery Canyon  
132lbs
1.    Grant Willits, Pueblo County  
2.    Zeke Alirez, Greeley Central  
3.    Aaden Valdez, Pueblo East  
4.    Andrew Bench, Grand Junction Central   
138lbs
1.    Chris Sandoval, Windsor  
2.    Justin Davis, Pueblo County  
3.    Riley Garner-Orr, Grand Junction Central
4.    Jeremy Ashton, Mead   
145lbs
1.    Erik Lobato-Contreras, Mountain View
2.    Elijah Valdez, Mesa Ridge  
3.    Christopher Fasano, Pueblo County
4.    Tony Ulaszek, Greeley Central   
152lbs
1.    Hunter Willits, Pueblo County
2.    Luke White, Cheyenne Mountain
3.    Nathan Morris, Longmont  
4.    Caleb Mendez, Mead    
160lbs
1.    Pete Isais, Pine Creek  
2.    Marcus Martinez, Pueblo South  
3.    Zac Baker, Cheyenne Mountain  
4.    Mason Mooring, Pueblo County  
170lbs
1.    Andrue Rojas, Greeley Central
2.    EJ Barrera, Grand Junction Central
3.    Eli Manzanares, Pueblo South  
4.    Zion Freeman, Pueblo East   
182lbs
1.    Myles Wilson, Glenwood Springs  
2.    Garrett Niel, Pine Creek  
3.    Zach Garrard, Cheyenne Mountain  
4.    Terrance Williams, Palisade   
195lbs
1.    OOliver Neumann, Cheyenne Mountain
2.    Donovan Rincon, Pueblo County  
3.    Hunter Mooring, Pueblo West  
4.    Derric Cruz, Mesa Ridge   
220lbs
1.    Weston Hunt, Pueblo West  
2.    Dominick Fini, Mesa Ridge  
3.    Nate Pastorello, Discovery Canyon  
4.    Dante Garcia, Pueblo County  
285lbs
1.    Victor Bravo, Windsor  
2.    AAndy Garcia, Pueblo East  
3.    JJacob Williams, Silver Creek  
4.    Alex Yeadon, Greeley Central   
Class 5A

106lbs
1.    Malik Heinselman, Castle View
2.    Wyatt Yapoujian, Pomona
3.    Dawson Collins, Grand Junction  
4.    Lance Peltier, Rampart   
113lbs
1.    Justin Pacheco, Pomona
2.    Stephen Dabelko, Coronado
3.    Giovanni Federico, Grandview  
4.    Angelo Guillen, Grand Junction   
120lbs
1.    Colton Yapoujian, Pomona  
2.    Fabian Santillan, Grandview
3.    Darren Green, Broomfield
4.    Colin Metzgar, Doherty   
126lbs
1.    Roberto Alejandro-Blanc, Fort Collins
2.    Cody Fatzinger, Arvada West  
3.    Tyler Johnson, Chaparral  
4.    Alex Alvarez, Poudre  
132lbs
1.    Theorius Robison, Pomona  
2.    Cole Polluconi, Monarch  
3.    Louie Romero, Mountain Range
4.    Dylan Martinez, Grand Junction   
138lbs
1.    Jacob Greenwood, Poudre
2.    David Opheim, Thunderridge
3.    Parker McQuade, Monarch  
4.    Gunnar Anderson, Rocky Mountain  
145lb
1.    Josiah Rider, Grand Junction
2.    Dre-Son Scruggs, Palmer  
3.    Parker Benekas, Ponderosa  
4.    Daniel Van Hoose, Fruita  
5.    Paul Deist, Rampart  
152lbs
1.    Gabriel Dinette, Lakewood  
2.    Gavin Deaguero, Adams City
3.    Santana Salas, Prairie View  
4.    Xavier Herrera,  
160lbs
1.    Jason Romero, Pomona
2.    Brandon Minear, Regis
3.    Nathan Baca, Brighton  
4.    Aidan Funk, Legacy  
170lbs
1.    Tate Samuelson, Castle View
2.    Seth Latham, Grand Junction
3.    Drian Hayes, Legacy  
4.    Jeremiah Ellerd, Brighton  
182lbs
1.    Nolan Krone, Pomona  
2.    Jimmy Weaver, Coronado  
3.    Jack Huber, Thunderridge  
4.    Tarron Adams, Brighton   
195lbs
1.    Trent Schultz, Mountain Vista  
2.    Uriah Vigil, Pomona  
3.    Zeke Silva, Cherokee Trail  
4.    Xavier Vasquez, Greeley West   
220lbs
1.    Cohlton Schultz, Ponderosa
2.    Max Gonzales, Cherokee Trail  
3.    Brandon Micale, Pomona
4.    Ian Helwick, Brighton   
285lbs
1.    Mason Watt, Broomfield
2.    Tanner Aitken, Brighton  
3.    Gabe Baumgartner, Grandview  
4.    Hayden Still, Lakewood